BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2022 m. Liepos 01 d.

Liepos 1 d. Klaipėdos universitete vyko karinių jūrų pajėgų tarptautinė konferencija

Birželio 30-liepos 1 d. Klaipėdos universitetas turėjo garbės būti išskirtinio renginio dalimi – Karinių jūrų pajėgų 30-mečio sukakties proga organizuojama konferencija ,,Maritime Strategy’s Role to the Prosperity of a Smaller Coastal State“ ne tik persikėlė į KU auditorijas, bet ir pakvietė dalyvauti Universiteto atstovus. Birželio 30 d. panelines diskusijas moderavo KU profesorius dr. Vygantas Vareikis, o antrąją renginio dieną savo įžvalgomis ir pranešimu dalinosi KU mokslo ir inovacijų prorektorius dr. Darius Daunys.

Ši konferencija organizuota minint Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų atkūrimo 30-ąsias metines. „Mūsų (Lietuvos) jūrinė erdvė nėra vien ten kur baigiasi Lietuvos krantai. Pasaulio jūros ir vandenynai yra didysis tautas ir visą erdvę vienijantis bendrumas, atveriantis neribotas galimybes drąsiems ir atviriems žmonėms, ir tikiu, kad lietuviai gali rasti savo vietą tarp didžiųjų jūrinių valstybių visame pasaulyje,“ – sakė Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas, sveikindamas konferencijos dalyvius Klaipėdos universiteto Aula Magna salėje.

Konferenciją atidarė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kuris savo kalboje akcentavo paaštrėjusią tarptautinę saugumo situaciją dėl karo Ukrainoje ir džiaugėsi sėkmingu dabartinių Lietuvos karinių jūrų pajėgų vystymusi, aktyviu dalyvavimu NATO jūrinėje veikloje bei užsitarnautu autoritetu tarp sąjungininkų.

Konferencijoje dalyvavo apie 200 svečių iš Lietuvos ir užsienio šalių, tarp kurių buvo NATO sąjungininkų Jūrinio komponento vadas vice admirolas Keith E. Blount, Vokietijos karinio jūrų laivyno vadas vice admirolas Jan Cristian Kaack, Danijos karališkojo karo laivyno vadas flotilės admirolas Carsten Fjord-Larsen, Lenkijos jūrinių operacijų centro viršininkas kontradmirolas Kzystof Jaworski, Estijos karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Juri Saska, Latvijos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Kaspars Zelčs, įvairių kitų valstybių sąjungininkių (NATO) ir partnerių karinių laivynų atstovai, gynybos atašė, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių vadai, įvairių Lietuvos statutinių institucijų, jūrinių valstybinių organizacijų ir kitų su karinėmis jūrų pajėgomis bendradarbiaujančių mokslo ir kultūros organizacijų vadovai.

Konferencijoje buvo gvildenamos trys pagrindinės temos: istorinis jūrinių valstybių ir laivynų plėtojimasis, jūros ir laivybos įtaka šiuolaikinei pasaulinei ekonomikai ir prekybai, ir šiuolaikinis tarptautinio saugumo matmuo jūrinėje erdvėje.

Pranešimus skaitė kvalifikuoti įvairių sričių atstovai. Laivynų ir jūrų karų istorijos klausimus gvildeno prof. Soren Norby (Danija), Anselm van der Peet (Nyderlandai), prof. Valdas Rakutis (Lietuva) ir prof. Vygantas Vareikis (Lietuva). Pranešimus jūros ir šiuolaikinės ekonomikos tematika skaitė Tuva Flagstad-Andersen (Norvegija), Tom Kleppestø (Norvegija), Andrius Sutnikas (Lietuva) ir dr. Darius Daunys (Lietuva). Ir apie šiuolaikinę saugumo situaciją jūrinėje erdvėje savo temas pristatinėjo jūrų kpt. Kevin Rowland (Jungtinė Karalystė), jūrų kpt. Henk Warnar (Danija), Julian Pawlak (Vokietija) ir dr. Deividas Šlekys (Lietuva). Diskusijas moderavo prof. Vygandas Vareikis ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Konferencijos transliacijos įrašą kviečiame žiūrėti Karinės jūrų pajėgos Facebook puslapyje. Klaipėdos universitetas didžiuojasi galėdamas prisidėti prie šio išskirtinio renginio įgyvendinimo ir tikisi tolimesnio bendradarbiavimo su Karinėmis jūrų pajėgomis.

 

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos