BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Gegužės 30 d.

„Klaipėda BOAT SHOW“ renginyje – inovatyvūs KU laivai

Jau rytoj, gegužės 31 – birželio 2 dienomis, Klaipėdos universitetas (KU) dalyvaus Smiltynės jachtklube vyksiančiame renginyje „Klaipėda BOAT SHOW“. Renginio metu lankytojai galės susipažinti su išskirtiniais, su mokslu ir inovacijomis susijusiais laivais. Juos pristatys būrys KU dėstytojų ir studentų.

Renginyje tarp pusšimčio kitų pramoginių laivų, lankytojai galės pamatyti ir susipažinti su KU išskirtiniu elektra varomu laivu. Jis yra elektrinio laivo modernizacijos projekto (ELMAR) rezultatas. Laivas buvo statomas KU Jūros tyrimų instituto patalpose. 1980 m. gamybos valtis perdaryta į elektrinį bandomąjį-demonstracinį laivą. Projektu siekta įrodyti, kad galima plaukioti be triukšmo, be naftos produktais varomiems laivams būdingo kvapo ir dūmų, be tepalų ir rizikos jais užteršti aplinką.

Taip pat bus pristatytas šiuolaikinio mokslinių tyrimų katamarano „Mintis“,  nuo 2015 m. intensyviai dalyvaujančio įvairiuose tarptautiniuose jūrų energetikos projektuose, modelis. KU Laivų projektavimo ir statybos specializacijos studentai nuolat tobulina laivą, įvairiomis kompiuterinėmis simuliacijomis pasitikrindami savo sprendimų poveikį: gerina jo jūrines savybes, instaliuoja papildomas sistemas, projektuoja papildomus įrenginius ir pan. 

Renginio dalyviai galės susipažinti ir su autonominio kelto modeliu. Tai Klaipėdos universiteto ir bendrovės „Western Baltic Engineering“ bendras projektas. Sukurtas elektra varomo pilnai autonominio keleivinio kelto technologijos prototipas. Autonominis laivas nereikalauja įgulos narių ant denio – tokia naujos kartos transporto priemonė stebima ir kontroliuojama ant kranto esančių specialistų, naudojantis detektoriais, aukštos rezoliucijos kameromis bei pažangiomis palydovinėmis sistemomis, o tai leidžia maksimaliai sumažinti žmogiškojo faktoriaus nulemtų klaidų tikimybę.

Visi norintys laukiami ir edukacijoje, kurios metu galės išbandyti laivų krovos simuliatorių.

Bilietus į renginį galite įsigyti internetu: Lietuvos pramoginių laivų paroda ''Klaipėda Boat Show'' - 31.05.2024 - Smiltynės jachtklubas - Bilietai 

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos