BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Birželio 06 d.

Atidaryta atnaujinta žmonėms su negalia pritaikyta KU sporto salė: analogų Klaipėdoje nėra

Šiandien, birželio 6 d., atidaryta atnaujinta Klaipėdos universiteto (KU) Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto sporto salė. Salė unikali tuo, kad į ją savarankiškai ir saugiai patekti bei čia sportuoti galės ir negalią turintys žmonės. Sporto bazė pritaikyta praktiškai visoms žaidybinėms sporto šakoms: krepšiniui, futbolui, tinkliniui, stalo tenisui bei badmintonui. Sporto sale galės naudotis ne tik universiteto bendruomenė, bet ir kiti vietos gyventojai, tarp jų ir neįgalieji. Sporto salė unikali dėl pritaikytų sąlygų neįgaliesiems ir visoms žaidybinėms sporto šakoms. Parolimpinė čempionė Aldona Grigaliūnienė sako, kad tai pirmoji tokia salė Klaipėdoje.

Pirmiausia, salės universalumą apibrėžia jos pritaikymas neįgaliesiems. Joje galės sportuoti tiek sveikieji, tiek negalią turintys asmenys. Neįgaliesiems yra pritaikytas įėjimas iš lauko, sumontuotas neįgaliųjų keltuvas,  praplatintos vidinės durys, kurios atsidarys automatiškai. Visa tai užtikrina patogų patekimą į sporto bazę. Taip pat pakeistos salės grindys. Jos yra paminkštintos, kas užtikrins neįgaliųjų saugų judėjimą grindimis. Pakeitus langus, apšiltinus sienas ir renovavus šildymo sistemą sporto salės oro temperatūra atitinka higienines sąlygas, o sportuoti atvykę negalią turintys žmonės jausis komfortabiliai. Taip pat įrengti ir neįgaliųjų poreikiams pritaikyti tualetai bei dušinės – atskiri moterims ir vyrams. Įrengta avarinio iškvietimo sistema, tad prireikus, neįgalieji galės išsikviesti pagalbą.

Kadangi atnaujintoje KU sporto salėje galės sportuoti ne tik universiteto bendruomenės nariai, bet ir kiti Klaipėdos miesto gyventojai, o tarp jų ir negalią turintys žmonės, džiaugsmo neslepia parolimpinė čempionė Aldona Grigaliūnienė.

„Kol kas tokių gerų sąlygų neįgaliesiems tikrai niekur kitur Klaipėdoje nėra. Ką mūsų neįgaliųjų klubas nuomojasi, tikrai neįgaliesiems praktiškai niekas nėra pritaikyta. Problemų yra ne tik su salėmis, ir į baseiną sunku pakliūti. Jau dabar tvarkoma, o anksčiau kilnodavo visur trenerė, nešdavo laiptais vežimėlį. Reikia kuo garsiau paskleisti žinią apie neįgaliesiems pritaikytą sporto salę, nes neįgalieji sėdi namie. Jiems tiesiog neįmanoma pakilti laiptais ir jie nenori apsunkinti kitų.  Aš pati ruošiausi olimpiadai labai sudėtingomis sąlygomis“, – sako A. Grigaliūnienė.

Anot A. Grigaliūnienės, atnaujintos KU sporto salės atidarymas itin reikšmingas ne tik universiteto studentams, klubams, bet tai yra išsigelbėjimas sustiprėti ir fizinę sveikatos būklę pagerinti visiems uostamiesčio neįgaliesiems.

„Tokia sporto salė – tai reabilitacija ir sveikata negalią turintiems žmonėms. Tik judėdami, tik sportuodami jie gali sustiprėti. Galiu net keletą pavyzdžių duoti, kad sporto pagalba visiškai paralyžiuoti žmonės pradėjo judėti. Net tie, kuriems buvo cerebrinis paralyžius, dabar sugeba važiuoti dviračiu. Dėka sporto jie sutvirtėja fiziškai, daliai jų nebereikia kitų pagalbos. Ne gana to, tokiose vietose susitinka bendraminčiai, psichologiškai palaiko vienas kitą“, – apie sporto salės reikšmę kalba A. Grigaliūnienė.

Atnaujinta universiteto sporto salė unikali, nes ji pritaikyta užsiimti krepšinio, futbolo, tinklinio, badmintono ir stalo teniso sporto šakomis. Sumontuotos šešios naujos krepšinio lentos, o tai sudaro galimybę sportuojančius išskirstyti į grupes pagal jų fizinį pajėgumą, sveikatos būklę ir diferencijuoti fizinį krūvį. Taip pat nupirkti nauji kokybiški salės futbolo vartai.

 „Ši sporto salė labai svarbi visai KU bendruomenei – tiek studentams, tiek sporto klubams. Jos parametrai yra tinkami vykdyti treniruotes ir varžybas praktiškai visose žaidybinėse sporto šakose. Labai tinkama dėl aukštų lubų tinkliniui bei kitoms sporto šakoms. Tokių analogų Klaipėdoje jei ir yra tai skaičiuojama vienetais“, – teigia KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. B. Petrauskas.

Tikimasi, kad jauki ir moderni atnaujinta sporto salė paskatins jaunimą dar aktyviau rinktis Laisvalaikio sporto programas Klaipėdos universitete. O naujosios salės atidaryme dalyvavęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas sako, kad sportininkų studijų pasirinkimą dažniausiai nulemia būtent praktinė studijų dalis ir geros sąlygos treniruotis.

„Salė labai jauki, moderniai įrengta. Čia bus malonu sportuoti. Federacija labai džiaugiasi, nes tokios patrauklios sąlygos paskatins dar daugiau jaunųjų sportininkų studijuoti ir siekti trenerių karjeros. Krepšinio trenerių šiuo metu labai trūksta. Tokios geros sąlygos sportuoti padarys studijų procesą pilnavertį, nes studentai į studijas žvelgia praktiškai“, – džiaugiasi M. Balčiūnas.

LKF generaliniam sekretoriui antrina ir atidarymo renginyje dalyvavę KU studentai, vieni talentingiausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų, Rokas Jokubaitis ir Tadas Sedekerskis.  

„Kad treniruotės būtų efektyvios ir sportuoti būtų malonu – labai svarbi didelė erdvė, sporto įranga ir, žinoma, treneriai, kurie skatina mus tobulėti“, – sako sportininkai.

KU sporto salėje atliktas visų inžinerinių komunikacijų remontas bei nemažai kitų remonto darbų. Atnaujinta dalis reikalingos sporto įrangos.

„Sutvarkėme stogą, buitines patalpas, pakeitėme salės dangą. Ji yra šiuolaikinė, paminkštinta ir labai estetiškai atrodanti. Buvo sumontuota nauja apšildymo sistema, švieslentės ir visa eilė naujų kitų reikiamų elementų. Vienas iš svarbiausių pasikeitimų – atsirado keltuvas asmenims su fizine negalia ir taip pat galimybė tokiems asmenims naudotis sporto sale“, – padarytus darbus vardija prorektorius dr. B. Petrauskas.

KU sporto salė iki pietų bus skirta KU akademinių poreikių tenkinimui. Po pietų, nuo 15 iki 21 val., bus skirta tikslinių grupių fizinio aktyvumo veikloms. Čia sportuos neįgalieji, jaunieji miesto sportininkai, Kultūros ir sporto skyriaus nariai, akademinis jaunimas, bendruomenės nariai. Taip pat salėje vyks ir sporto bei sveikatingumo renginiai.

Sporto salės atnaujinimo projektas buvo finansuojamas Klaipėdos universiteto ir Sporto rėmimo fondo lėšomis. Finansinius išteklius tęstinumo užtikrinimui ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui po projekto įgyvendinimo pabaigos skirs Klaipėdos universitetas.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos